5 کشته در جریان انفجار آزمایش یک پیشرانه راکت در روسیه

شرکت روس اتم بامداد شنبه خبر داد که روز پنجشنبه در جریان انفجار آزمایش یک پیشرانه سوخت مایع یک راکت، دست کم 5 نفر کشته و سه نفر به شدت مجروح شدند.

5 کشته در جریان انفجار آزمایش یک پیشرانه راکت در روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شرکت روس اتم بامداد شنبه خبر داد که روز پنجشنبه طی یک حادثه در آزمایش یک پیشرانه سوخت مایل در منطقه آرخانگلسک 5 نفر کشته و 3 نفر نیز به شدت با آسیب دیدگی سوختگی روبرو شدند.

بر اساس گزارش ها، مهندسان و تکنسین های شرکت روس اتم در حال کار بر روی منبع قدرت ایزوتوپ یک سیستم پیشرانه بودند که این حادثه روی داده است.

خبرگزاری اینترفکس روز پنج شنبه به نقل از مقام های بندر آرخانگلسک خبر داده بود که در پی انفجارها در نزدیکی این بندر، کشتی رانی در بخشی از دریای سفید به مدت یک ماه ممنوع خواهد بود. (جزئیات بیشتر)

بر اساس گزارش ها پس از این حادثه، میزان تشعشعات رادیواکتیو برای مدت کوتاهی افزایش یافته، اما اندکی بعد این میزان به حالت عادی بازگشته است.

بر اساس اطلاعات دولتی، تاسیسات مرکزی آزمایش های تفنگداران نیروی دریایی روسیه در این منطقه واقع شده است.

همچنین منابع خبری روز جمعه (18 مرداد/9 اوت) نیز از وقوع چند انفجار در یک زاغه مهمات در منطقه سیبری خبر دادند.(جزئیات بیشتر)

خبرگزاری ایتارتاس گزارش داده در پی این انفجارها که در شهر کراسنویارسک، سومین شهر بزرگ منطقه سیبری به وقوع پیوسته پنج نفر زخمی شده اند. خبرگزاری اینترفکس مدعی شده این انفجارها بر اثر اصابت رعد و برق به وقوع پیوسته اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "5 کشته در جریان انفجار آزمایش یک پیشرانه راکت در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 کشته در جریان انفجار آزمایش یک پیشرانه راکت در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید