5 ویژگی بهترین دستمال توالت؛ چطور بهترین دستمال توالت را تشخیص بدهیم؟

دستمال توالت از جمله ضروری ترین و اساسی ترین محصولات سلولزی و بهداشتی است که از قرن نوزده میلادی در دسترس عموم مردم نهاده شد. از سوی دیگر کیفیت دستمال توالت به خاطر مصرف ویژه آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این در حالی است که اهمیت خرید دستمال توالت از فروشگاه ها و مغازه های معتبر برای اطمینان از کیفیت بالای آن، آگاهی در خصوص کیفیت و ویژگی های بهترین دستمال توالت با استاندارد بالا مسئله ای است که کمتر به آن پرداخته شده است. از آن جایی که دستمال توالت غیراستاندارد با کیفیت نامطلوب تاثیرات سوئی بر سلامت پوست و بدن می گذارند بهتر است راهنمای خرید دستمال توالت استاندارد به علاوه آگاهی در خصوص 5 ویژگی بهترین دستمال توالت و راه های تشخیص این استانداردها به همراه تاریخچه ای کوتاه در خصوص دستمال توالت را در مجله خبرنگاران بخوانید.

5 ویژگی بهترین دستمال توالت؛ چطور بهترین دستمال توالت را تشخیص بدهیم؟

تاریخچه جالب دستمال توالت

اگر چه دستمال توالت رولی تاریخچه کوتاهی در جهانی مدرن دارد (از قرن 19 میلادی به بعد در میان عامه مردم مرسوم شد) اما شواهد نشان می دهند که از دو قرن پیش از میلاد مسیح چینی ها از انواع لفاف و پدهای اولیه به عنوان دستمال توالت استفاده می کردند. از قرن ششم میلادی بود که استفاده از انواع اولیه دستمال توالت به طور گسترده در چین مرسوم شد. در حقیقت از لحاظ پیشینه تاریخی نخستین نمونه دستمال توالت به شکل امروزی و البته به صورت محدود در سال 1391 میلادی در کشور چین و برای اعضای خاندان امپراطوری چین ساخته شد. بعضی از انواع این دستمال ها معطر هم بودند و به نظر می رسد که از همان زمان ایده استفاده از دستمال توالت در جهانی مدرن مرسوم شد.

5 ویژگی بهترین دستمال توالت و راه های تشخیص آن ها

تفاوت های میان انواع دستمال توالت با مارک ها و برندهای مختلف بسیار ظریف است. البته در این میان سلیقه خریداران هم بدون تاثیر نیست. بعضی افراد یکسری ویژگی ها را بر سایر خصوصیات ترجیح می دهند. با این همه تمام فراورینمایندگان محصولات سلولزی و به خصوص دستمال توالت نرم و لطیف بودن را مهم ترین ویژگی محصول خود می دانند و بیش از همه بر آن تاکید می نمایند. به همین دلیل اغراق نیست اگر بگوییم تاکید بر نرم و لطیف بودن بزرگ ترین چالش فراورینمایندگان دستمال توالت در سرتاسر جهان است به خصوص برای دستمال توالت هایی که از مواد بازیافتی ساخته شده اند. بهترین نوع دستمال توالت و دستمال کاغذی از خمیر الیاف سلولزی و به رنگ سفید یا سایر رنگ ها (رنگ های ثابت و مجاز) تهیه می شوند. اما 5 ویژگی که یک دستمال توالت را تبدیل به بهترین دستمال توالت می نمایند کدامند؟

1-بدون ماده شیمیایی کلر باشد

یکی از مهم ترین ویژگی های یک دستمال توالت خوب و استاندارد این است که عاری از ماده کلر باشد. در حقیقت عاری بودن از کلر مهم تری ویژگی یک دستمال توالت استاندارد و دارای سلامت کیفی است. شاید خیلی ها ندانند که در فراوری دستمال کاغذی از مواد شیمیایی فراوانی استفاده می گردد که یکی از خطرناک ترین آن ها کلر است. ماده ای شیمیایی که می تواند به وسیله پوست وارد جریان خون شده و سلامت فرد را به طور جدی به خطر بیندازد. یکی از نشانه های کیفیت مطلوب دستمال توالت و دستمال کاغذی این است که در موقع پاک کردن دست خیس بعد از نیم ساعت به حالت اولیه خود بازگردد، درغیر اینصورت مواد شیمیایی به کار برده شده مطلوب نبوده است.

اما چرا در بسیاری از دستمال توالت ها کلر وجود دارد؟ در بسیاری از دستمال توالت ها و دستمال کاغذی های ارزان قیمت و به طبع آن با کیفیت پایین از ماده کلر برای سفید کردن دستمال کاغذی استفاده می گردد. ابتلا به انواع سرطان ، برهم خوردن تعادل هورمون ها، نقص سیستم ایمنی بدن، کاهش قدرت باروری و نقایص مادرزادی تنها بخشی از ورود کلر به وسیله دستمال توالت و دستمال کاغذی به بدن هستند.

2-به محیط زیست آسیب نرساند

می دانستید 15 درصد از میزان جنگل زدایی ها در سرتاسر جهان به خاطر فراوری دستمال توالت و دستمال کاغذی اتفاق می افتد؟ به نظر می رسد باید برای کاهش این میزان تخریب محیط زیست باید یک فکر اساسی گردد. یک راهکار مفید در این زمینه استفاده از دانش نانوتکنولوژی و استفاده از درختان اصلاح شده ژنتیکی است که ازکیفیت بالاتری برخوردارند. این درختان اصلاح ذخایر چوبی هوشمند را فراوری کردن و به این ترتیب جایگزین مناسبی برای چوب درختان جهت فراوری محصولات سلولزی هستند.

3-تعداد لایه ها مهم است

بهترین دستمال توالت عموما باید متشکل از 1 تا سه ورق باشد. از میان بهترین انواع دستمال توالت در ایران دستمال توالت برند سه لایه دارد که همین امر قدرت جذب این دستمال را تا 30 درصد بالاتر از سایر انواع دستمال توالت می برد. این در حالی است که علیرغم سه لایه بودن دستمال رول توالت نانسی بسیار حجیم و در عین حال سبک است و برای پوست شما حساسیتی ایجاد نخواهد کرد. جنس الیاف این دستمال رول 100 درصد پنبه است و به همین دلیل هیچ آسیب و حساسیت برای پوست بدن شما ایجاد نمی کند.

4-میزان مقاومت دستمال در عین نرمی و لطافت مهم است

بسیاری از انواع دستمال توالت های موجود در بازار بلافاصله بعد از جذب مقدار کمی آب به سرعت وا رفته و از هم می پاشند. این مسئله برای یک دستمال رول توالت استاندارد یک ضعف بزرگ به شمار می رود. این در حالی است که اغلب برندهای فراوری دستمال توالت مدعی اند که میزان مقاومت ورق های دستمال در برابر رطوبت بسیار بالاست. در واقع کاغذ توالت می تواند یک لا، دولا، سه لا و حتی ضخیم تر باشد که ضخامت آن می تواند موجب مقاومت، نرمی و جذب بیشتر مایعات یاری کند. یک دستمال توالت استاندارد بعد از مصرف نباید پودر و ریز ریز گردد و بوی نامطبوع قبل و بعد از مصرف نداشته باشد.

5-پرفراژ دستمال توالت

بهترین نوع دستمال توالت آن هایی هستند که پرفراژ مناسب و باکیفیت دارند. برای این که هنگام جدا کردن یک برگ دستمال توالت و دستمال کاغذی بقیه برگ های دستمال هم از جای خود خارج نشوند و آسیب نبینند و آلوده نشوند باید دستمال توالت دارای پرفراژ مناسب باشد.

دستمال توالت نانسی بخرید و جایزه میلیونی بگیرید

یک خبر خوب برای کسانی که از محصولات سلولزی برند مرسی و نانسی خریداری نمایند. جشنواره محصولات سلولزی نانسی و مرسی از 20 اردیبهشت تا 20 تیر برقرار است. به ازای هر 25 هزار تومان خرید از این محصولات 1 امتیاز به حساب شما ثبت می گردد.

جزییات و شرایط شرکت در جشنواره بزرگ نانسی و مرسی به توضیح زیر است:

15 هدیه 5 میلیون تومانی

75 هدیه 1 میلیون تومانی

1500 کارت هدیه 100 هزار تومانی

بازه زمانی جشنواره

آغاز : 20 اردیبهشت 98

انتها : 20 تیر 98

قرعه کشی اول: 20 خرداد - بعد ازعید فطر

قرعه کشی دوم: 13 تیر - ولادت حضرت معصومه (روز دختر)

قرعه کشی سوم: 23 تیر - ولادت امام رضا

شرایط شرکت در جشنواره

دریافت کد قرعه کشی و دریافت یک شانس به ازای مبالغ خرید هر 25 هزار تومان از محصولات برند مرسی و نانسی:

خرید پوشک معادل 3 امتیاز شرکت در قرعه کشی

خرید 4 بسته نوار بهداشتی معادل 1 امتیاز در قرعه کشی

خرید دستمال سافت پک حداقل معادل یک امتیاز

منبع: افق کوروش

به "5 ویژگی بهترین دستمال توالت؛ چطور بهترین دستمال توالت را تشخیص بدهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 ویژگی بهترین دستمال توالت؛ چطور بهترین دستمال توالت را تشخیص بدهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید