پیش از سفر تسمه تایم خود را چک کنید

به گزارش خبرنگاران، اگر قصد دارید با ماشین شخصی خود راهی سفر شوید باید به آنالیز چندین موضوع توجه داشته باشید.

پیش از سفر تسمه تایم خود را چک کنید

شاید مهمترین نکته برای سفرهای تابستانی آنالیز کولر ماشین باشد. در واقع، باید میزان گاز کولر چک گردد، زیرا در صورت مشکل ممکن است کولر خنکی لازم را نداشته باشد. در نتیجه خرابی کولر می تواند آسایش شما در طول سفر را تحت تاثیر قرار دهد.

اما، نکته دیگر آنالیز آب رادیاتور است، یعنی نباید تنها از آب استفاده گردد بلکه باید ماده ای همراه ضد جوش و ضد یخ باشد، یعنی هم باعث می گردد موتور ماشین جوش نیاورد هم از یخ زدگی جلوگیری می نماید.

بازدید تسمه دینام، کولر و موتور از دیگر نکاتی است که نباید قبل از سفر فراموش گردد.

آنالیز روغن نیز نکته مهمی است که باید پیش از سفر انجام گردد، باتوجه به کیفیت روغن های امروزی باید در هر 4 هزار کیلومتر کارکرد موتور روغن ماشین تعویض گردد.

شما می توانید پیش از سفر با مراجعه به یک تعویض روغنی موارد یاد شده را آنالیز نموده تا با خیالی آسوده به سفر بروید.

اما، از دیگر نکات مهم برای پیش از سفر آنالیز، لنت ترمز است که براساس کیلومتر ماشین باید تعویض گردد. به عنوان مثال لنت های عقب را می توان پس از 60 هزار کیلومتر کارکرد تعویض کنید زیرا، مصرف آن ها کمتر است.

از قلم نیاندازید که در محصولات ایران خودرو باید هر 60 هزار کیلومتر تسمه تایم را تعویض کنید، در صورت غفلت از این موضوع خسارت سنگینی به موتور وارد می گردد و باید هزینه زیادی صرف تعمیر کنید.

چراغ ها و برف پاکن نیز از مواردی هستند که در صورت خراب شدن باید به سراغ تعویض آن ها بروید. البته امروز با توجه به کیفیت محصولات موجود در بازار برف پاک کن ها سالانه دچار مشکل می شوند.

بهتر است پیش از سفر با مراجعه به تعمیرگاه های مجاز محصولات ایران خودرو با صرف 30 دقیقه زمان و آنالیز موارد یاد شده سفر بی دغدغه ای را شروع کنید.

منبع: همگردی

به "پیش از سفر تسمه تایم خود را چک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش از سفر تسمه تایم خود را چک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید