وحدت: قطار علم و فناوری کشور متوقف نمی گردد

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: قطار علم و فناوری کشور در حال حرکت است و نمی توان آن را به این دلیل که هنوز بعضی زیرساخت های آن تکمیل نشده، متوقف کرد.

وحدت: قطار علم و فناوری کشور متوقف نمی گردد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در سی و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و اکثریت اعضا برگزار گردید، با بیان اینکه بحث تامین اقتصادی حوزه های علم و فناوری به وسیله صندوق های پژوهش و فناوری یکی از مهم ترین مولفه های اکوسیستم فناوری و نوآوری محسوب می گردد، گفت: این حوزه اگرچه کم تجربه است اما در همین زمان کوتاه نیز عملکردهای کمی و کیفی مناسبی داشته است؛ تحولی که صندوق های پژوهش و فناوری با سرمایه های اندک خود در حوزه های تکنولوژی ایجاد کردند، قابل انکار نیست.

دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با تاکید بر اینکه قطار علم و فناوری کشور در حال حرکت است و نمی توان آن را به این دلیل که هنوز بعضی زیرساخت های آن تکمیل نشده، متوقف کرد، گفت: بخشی از مسئولیت اجتماعی ما در توسعه این اکوسیستم نهفته است، هرچند که تمام کوشش ما بر آن است که همزمان با حرکت این قطار، نگرانی ها را برطرف و وضعیت آن را سامان ببخشیم.

وحدت از همه مسئولان و دست اندرکاران اکوسیستم نوآوری و فناوری خواست که به صورت دردمندانه و مسئولانه وارد این حوزه شده و به آن یاری نمایند.

دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری توضیح داد: در صندوق نوآوری و شکوفایی، از اواخر سال گذشته ظرفیت های جدی برای نقش آفرینی صندوق های پژوهش و فناوری در کشور ایجاد شد که آثار و برکات آن را در امسال به طور خاص در حوزه علم و فناوری شاهد خواهیم بود.

وحدت با اشاره به دغدغه رئیس جمهوری در حمایت از شرکت های دانش بنیان و حوزه های علم و فناوری گفت: پس از ورود بنده به صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از دغدغه ها و تاکیدات آقای رئیس جمهور به بنده این بود که مسائل این قشر پبرطرفالیت را برطرف کنیم تا ضمن ایجاد حس رضایت، ارزش افزوده جدی برای کشور حاصل گردد.

در سی و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با موافقت اکثریت اعضا مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری کوششگران اقتصاد پایدار و دستور العمل اجرایی اعطا، لغو مجوز، راهنمایی و نظارت بر فعالیت های صندوق های پژوهش و فناوری به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وحدت: قطار علم و فناوری کشور متوقف نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحدت: قطار علم و فناوری کشور متوقف نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید