غذاهایی که باید بچه ها 2 تا 3 سال مصرف نمایند

یک کارشناس تغذیه گفت: والدین بچه ها 2 تا 3 سال از دریافت گروه غذایی لبنیات بچه ها خود غافل نباشند.

غذاهایی که باید بچه ها 2 تا 3 سال مصرف نمایند

فریده نظری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: برای تامین احتیاجهای تغذیه ای بدن بچه ها در سنین پیش از مدرسه، لازم است از دریافت گروه غذایی لبنیات اطمینان حاصل گردد؛ گروه غذایی لبنیات شامل شیر، ماست، پنیر، کشک، دوغ و بستنی است.

وی اضافه کرد: احتیاج بچه ها در سن 2 تا 3 سال به مواد غذایی این گروه 3 واحد است؛ هر واحد برای این گروه سنی شامل نصف و یا سه چهارم لیوان شیر) معادل با 120 سی سی و یا 180سی سی شیر(یا نصف و یا سه چهارم لیوان ماست) معادل با 120 سی سی و یا 180سی سی و یا 30 گرم برابر با یک قوطی کبریت پنیر است.

مدیر گروه بهبود تغذیه سالم معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توضیح داد: به عبارت دیگر بچه ها در سن 2 تا 3 سال در صورتی که در طول 24 ساعت شبانه روز، 30 گرم برابر با یک قوطی کبریت پنیر در وعده صبحانه و نصف لیوان ماست (معادل با 120 سی سی ماست) در وعده نهار و سه چهارم لیوان شیر (معادل با 180 سی سی شیر) در وعده عصرانه مصرف کنند، 3 واحد مورد احتیاج خود را دریافت نموده اند.

نظری گفت: برنامه غذایی پیشنهادی دیگر برای تامین سروینگ - یا واحد غذایی - های مورد احتیاج از گروه لبنیات برای بچه ها در سن 2 تا 3 سال، مصرف نصف لیوان شیر در وعده صبحانه، نصف لیوان ماست در وعده نهار و سه چهارم لیوان شیر در وعده عصرانه است، به این ترتیب نیز کودک شما 3 واحد از گروه غذایی لبنیات دریافت نموده است.

وی یادآور شد: به عبارت دیگر بهترین توصیه استفاده از هر سه ماده غذایی گروه لبنیات یعنی شیر، ماست و پنیر برای تامین مواد غذایی این گروه است.

مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید نمود: بعضی والدین نسبت به اهمیت مصرف شیر در بچه ها بعد از سن 2 سالگی یعنی زمانی که کودک از شیر مادر یا شیر مصنوعی گرفته می گردد، غافل هستند، در حالی که بدن کودک همچنان به دریافت مقدار مشخصی از مواد غذایی گروه شیر و لبنیات احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "غذاهایی که باید بچه ها 2 تا 3 سال مصرف نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذاهایی که باید بچه ها 2 تا 3 سال مصرف نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید