عکس، تظاهرات صدها معترض به سیاست های ترامپ درباره حمل سلاح

حضور رئیس جمهور آمریکا در دو شهری که طی روزهای اخیر شاهد تیراندازی های مرگبار بودند، با اعتراض صدها نفر از مردم آمریکا روبرو شد.

عکس، تظاهرات صدها معترض به سیاست های ترامپ درباره حمل سلاح

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، صدها نفر از مردم آمریکا در اعتراض به خشونت های اجرا شده با استفاده از سلاح گرم و تیراندازی های متعدد در این کشور، در دو شهر ال پاسو واقع در ایالت تگزاس و دِیتیون واقع در ایالت اوهایو، تظاهرات کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز تظاهرات نمایندگان روز گذشته (چهارشنبه) در شهرهای ال پاسو و دیتون همچنین به حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که برای عیادت از آسیب دیدگان و خانواده های قربانیان در تیراندازی های اخیر به این دو شهر رفته بود، اعتراض کردند.

آنها که ترامپ را مقصر اصلی افزایش حوادث خون بار تیراندازی در آمریکا و بالارفتن تصاعدی آمار تلفات آنها می دانند، ضمن محکوم کردن سفر ترامپ، شعار می دادند [ترامپ] کاری انجام بده و پلاکاردهایی با نوشته های ترامپ نژادپرست است یا او را به [کشورش] برگردانید حمل می کردند.

ترامپ که روز گذشته به همراه همسرش برای دیدار با خانواده های قربانیان و عیادت از مصدومان دو حادثه تیراندازی در ال پاسو (+) و دیتون (+)، به این دو شهر سفر نموده بود، کوشش کرد در انظار عموم ظاهر نشود و از خبرنگاران و دوربین رسانه ها نیز دوری کرد.

وی در صفحه شخصی توئیتر خود مدعی شد این دیدار بسیار گرم و فوق العاده ای بود ولی این در حالی است که معترضان با تجمع در بیرون بیمارستان هایی که مصدومان بستری بودند، شعارهایی تند علیه ترامپ می دادند.

نان ویلی شهردار دیتون با صحیح دانستن عدم حضور ترامپ در جمع مردم، گفت: بسیاری از افرادی که در این منطقه فعالیت می نمایند، علاقه ای به حضور رئیس جمهور در آنجا ندارند. صحبت های او در بیشتر مواقع تفرقه افکنانه است و این آخرین چیزی است که ما به آن احتیاج داریم!

شامگاه شنبه (به وقت تهران) بود که فردی مجهز به سلاح گرم اتوماتیک به سمت مردم حاضر در یکی از شعبه های فروشگاه زنجیره ای والمارت در شهر ال پاسو واقع در ایالت تگزاس تیراندازی کرد که بر اثر آن 20 نفر کشته و 24 تن زخمی شدند. (جزئیات بیشتر)

تنها به فاصله حدود سیزده ساعت بعد از این حادثه، تیراندازی مرگبار دیگری در ایالات متحده، این بار در شهر دیتون واقع در ایالت اوهایو رخ داد که بر اثر آن حداقل 9 نفر کشته و 16 تن دیگر نیز زخمی شدند. این حادثه، دویست و پنجاهمین کشتار در آمریکا از طریق سلاح گرم بود که در سال 2019 رخ داد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "عکس، تظاهرات صدها معترض به سیاست های ترامپ درباره حمل سلاح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، تظاهرات صدها معترض به سیاست های ترامپ درباره حمل سلاح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید