ظریف پنجشنبه به اسلام آباد می رود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی های آسیایی خود فردا (پنجشنبه) به پاکستان سفر می نماید.

ظریف پنجشنبه به اسلام آباد می رود

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی های آسیایی خود فردا (پنجشنبه) به پاکستان سفر می نماید.

وزیر امور خارجه کشورمان علاوه بر همتای پاکستانی خود با سایر مقامات ارشد این کشور دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه به ویژه پیگیری توافقات اخیر روسای دو کشور و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو و گفتگو خواهد نمود.

ظریف در هفته ای که گذشت به ترکمنستان، هندوستان، ژاپن و چین سفر نموده بود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از یکشنبه 22 اردیبهشت ماه در رأس هیأتی سیاسی و اقتصادی به عشق آباد و از آنجا به دهلی نو سفر کرد و در سومین مقصد این سفر به توکیو و از آنجا هم به پکن رفت.(اینجا بخوانید)

رئیس دستگاه دیپلماسی در انتها این سفر با بیان اینکه سفر بسیار خوبی بود، گفت: با شرکای بسیار مهم ایران و با یکی از همسایگان مهم خود، ترکمنستان، گفت وگوهای بسیار خوبی داشتیم، با آقای رئیس جمهور (قربانقلی بردی محمداف) زمینه برای پیشرفت روابط در همه زمینه ها فراهم شد.

وی درباره سفرش به دهلی نو اضافه کرد: در هند که یکی از شرکای اصلی ماست و ارتباطات تجاری خیلی خوبی با هند داریم و یک سازوکار ویژه اقتصادی داریم و گفت وگوهای خوبی با وزیر خارجه داشتم و برای وزیر خارجه دلایل اقدامات ایران را شرح دادم که از طرف آنها قابل درک بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: همانطور که در اخبار شنیدید، الان دولت در حال انتقال است و انتخابات در هند است و قرار شد تصمیمی را که درباره عدم خرید موقتی نفت از ایران گرفتند، بعد از تشکیل دولت که در هفته های آینده خواهد بود، مورد تجدیدنظر قرار دهند و تصمیم نهایی را براساس ضوابط خودشان که از مهمترین آنها امنیت انرژی هند است و ایران به عنوان یکی از شرکای اصلی و قابل اعتماد انرژی هند است، اتخاذ نمایند.

ظریف درباره سفرش به ژاپن هم گفت: این سفر برای گفت وگو با وزیر خارجه بود که ایشان خواسته بودند با هم گفت وگو داشته باشیم در این سفر فرصتی شد با آقای شینزو آبه دیدار کنیم، هم دیدگاه های ایران منتقل شد و هم راه چاره خروج از وضعیت کنونی که یک اقدام عملی است، توسط شرکای ما و اعضای باقیمانده برجام را با ایشان مطرح کردیم.

وی بیان نمود: گفت وگوی بسیار محتوایی و جدی با نخست وزیر ژاپن داشتیم و توجه مقامات عالی ژاپن به روابط ایران و اهتمام آنها به این موضوع از طرف آنها مورد تأکید نهاده شد و فکر می کنم بتوانیم برای آینده کار جدی تری در این زمینه داشته باشیم.

به گزارش فارس، وزیر خارجه درباره سفرش به پکن نیز گفت: سفر به چین بسیار برای ما مهم بود. با چین به عنوان مهم ترین و بز رگ ترین شریک تجاری ما و از مهمترین شرکای سیاسی ما که با آنها روابط جامع راهبردی داریم، در این زمینه گفت وگوهای خوبی کردیم و پاسخ پیغام روحانی را از سوی رئیس جمهور چین دریافت کردیم و همین طور حمایتی که وزارت خارجه چین دیروز از مواضع ایران درباره برجام صورت داد و دیدگاه دولت چین در خصوص ضرورت ادامه روابط اقتصادی دو کشور، برای ما بسیار مهم است.

وزیر خارجه بیان نمود: مجموعا به لطف خدا تحولات خوبی در این سفر صورت گرفت و امیدوارم نتایج این سفر برای مردم ایران و مردم منطقه خیر و نیکی باشد.(بیشتر بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف پنجشنبه به اسلام آباد می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف پنجشنبه به اسلام آباد می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید