زیردریایی خودران دارو را در بدن انسان به مقصد می رساند

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، استفاده از این سیستم هم باعث رسیدن داروها به مقصد دقیق در نظر گرفته شده می گردد و هم می تواند هزینه انتقال دارو در بدن انسان را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

زیردریایی خودران دارو را در بدن انسان به مقصد می رساند

اگر چه پیش از این هم سیستم های مشابهی ابداع شده بود، اما در این سیستم ها از روش های انتقال نیروی الکترومغناطیس، ذرات مغناطیسی و حتی نور برای تامین انرژی حرکتی استفاده می گردد. اما زیردریایی جدید قابل حرکت در بدن مجهز به ریزموتورهایی است که احتیاجی به سیستم کنترل خارجی برای حرکت و راهنمایی ندارند.

سیستم یادشده برای فرورفتن در درون مایعات بدن از روشی کاملاً مشابه با زیردریایی ها استفاده نموده و با پرکردن بخش هایی از خود در آب فرو می رود و در عوض با جایگزین هوا در بخش های دیگری از وزن و سنگینی خود کم نموده و بر روی مایعات شناور می گردد.

برای تسهیل تغییر وضعیت این زیردریایی خودران از موادی متخلخل موسوم به ماف هم استفاده می گردد که علیرغم ابعاد کوچک می توانند حجم زیادی از مواد فیزیکی را در خود جای دهند.

زیردریایی دارو رسان مجهز به آنزیم هایی است که می توانند در محیط های مختلف و بسته به میزان پی هاش بدن به شرایط موجود واکنش نشان داده و داروهای مختلف را آزاد نمایند. همچنین می توان از این سیستم برای انتقال داروهای ضدسرطان به سلول های مختلف بدن استفاده کرد. البته تکمیل این سیستم به آزمایش های بیشتری احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "زیردریایی خودران دارو را در بدن انسان به مقصد می رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیردریایی خودران دارو را در بدن انسان به مقصد می رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید