دومین رسوایی حزب راست گرای اتریشی

یک عضو حزب آزادی اتریش به دلیل شلیک چندین گلوله در حالت مستی دستگیر و از حزب کنار گذاشته شد.

دومین رسوایی حزب راست گرای اتریشی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سیاستمدار راست گرای افراطی در اتریش در پی تیراندازی، دستگیر شد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، در پی تیراندازی سیاستمدار 57 ساله اتریشی از بالکن محل اقامتش، یگانی از نیروهای پلیس به همراه بالگرد به منطقه اعزام شدند. در پی این اقدام کسی زخمی نشد.

پلیس، این سیاستمدار عضو حزب آزادی (FPÖ) که نامش فاش نشد را در شهر برگ هایم واقع در پنج کیلومتری شمال زالزبورگ دستگیر کرد. وی 29 گلوله شلیک نموده بود.

بنابر اعلام رسانه های محلی اتریش، این واقعه روز آدینه رخ داد و گفته می گردد که این فرد مست بوده است. یکی از اعضای این حزب، دستگیری فرد مزبور را تائید و اعلام نمود که وی از حزب اخراج شده است.

این واقعه در حالی رخ داد که چندی پیش هاینتس کریستین اشتراخه از حزب آزادی، در پی انتشار یک فیلم ویدئویی و رسوایی بر سر دریافت یاری های اقتصادی غیرقانونی برای حزب متبوعش، استعفا کرد. اشتراخه همچنین از سمت رهبری حزب راست گرای افراطی آزادی اتریش نیز استعفا داد.

این ویدئو در ماه جولای سال 2017 میلادی و قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی همان سال اتریش ضبط شده است؛ انتخاباتی که در نهایت به روی کار آمدن دولت ائتلافی در وین انجامید. (جزئیات بیشتر) انتشار این ویدئو به استعفای این سیاستمدار و اعلام برگزاری انتخابات پیش از موعد منجر شد.

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس

به "دومین رسوایی حزب راست گرای اتریشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین رسوایی حزب راست گرای اتریشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید