دانشجویان معترض جلسه سخنرانی مایک پنس را ترک کردند

معاون رئیس جمهور آمریکا در حالی به ایراد سخنرانی در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاهی در ایالت زادگاهش پرداخت که دهها تن از این دانشجویان فارغ التحصیل، در اعتراض به سخنرانی او و سیاستهای دولت ترامپ محل را ترک کردند.

دانشجویان معترض جلسه سخنرانی مایک پنس را ترک کردند

این اقدام اعتراضی بعد از آن صورت گرفت که دانشجویان این دانشگاه به نام دانشگاه تیلِر و همچنین اعضای یک گروه محلی واقع در ایالت ایندیانا، توماری را در اینترنت به منظور ممنوع ساختن سخنرانی مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان این دانشگاه به راه انداخته و اظهار نگرانی کردند این سخنرانی می تواند تأیید سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تلقی گردد.

در عین حال بسیاری از کسان دیگری هم که در جلسه سخنرانی مایک پنس در جشن فارغ التحصیلی حضور داشتند به نحو دیگری اعتراضشان را به مایک پنس اعلام کردند. آنها علامت هایی را با نوشته من هم تیلِر هستم به نمایش گذاشتند تا این پیغام را منتقل نمایند که این دانشگاه میزبان مجموعه متنوعی از دیدگاههاست که در عین حال بسیاری از آنها مغایر با مواضع دولت هستند. بالغ بر 10000 نفر تومار اینترنتی مطرح شده برای ممنوع ساختن سخنرانی مایک پنس در جشن فارغ التحصیلی این دانشگاه را امضا کردند. با این حال برآورد شد که در زمان این سخنرانی حدود 500 دانشجو مکان سخنرانی را ترک کردند.

این یکی از موارد اعتراض به یکی از اعضای دولت ترامپ آن هم در یک ایالت حامی او محسوب می گردد. در این تومار نوشته شد: دعوت از معاون رئیس جمهور مایک پنس به دانشگاه تیلِر و دادن تریبون به او برای طرح دیدگاه های سیاسی خود سبب خواهد شد که دانشکده ها، کارمندان و دانشجویان و اساتید دانشگاه ما در سیاست های دولت ترامپ - پنس همدست شوند در حالی که به اعتقاد ما این با آموزه های مسیحی محبوب دانشجویان این دانشگاه متضاد است.

با این حال این اعتراض چالشی برای سخنرانی مایک پنس درست نکرد. او در سخنرانی خود در این دانشگاه مسیحی در مورد اهمیت آزادی مذهب صحبت نموده و از فارغ التحصیل ها خواست تا اعتقادات قدرتمند خود را در مواجهه با اذیت و آزار دیگران حفظ نمایند.

مایک پنس در سخنرانی خود گفت: من به شما قول می دهم که ما همیشه از آزادی مذهب و حق حیات هر آمریکایی و حق او برای آموزش و ایمان مذهبی بر اساس فرمان وجدان حمایت کنیم.

این سخنرانی مایک پنس شباهت زیادی به یک سخنرانی دیگر او داشت که روز شنبه در یک دانشگاه مسیحی دیگر به نام دانشگاه لیبرتی ایراد شد.

این دانشگاه رابطه نزدیکی با دولت ترامپ و رهبران محافظه کار در آمریکا دارد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "دانشجویان معترض جلسه سخنرانی مایک پنس را ترک کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان معترض جلسه سخنرانی مایک پنس را ترک کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید