خبرنگاران دانشمندان پیروز به دارو رسانی به وسیله پوست شدند

تهران- خبرنگاران - محققان دانشگاه MIT، راه حل جدیدی برای معلق کردن قطرات بسیار ریز یک مایع درون مایع دیگر که با عنوان نانوامولسیون شناخته می گردد را توسعه دادند که امکان دارو رسانی به وسیله پوست را فراهم می نماید.

خبرنگاران دانشمندان پیروز به دارو رسانی به وسیله پوست شدند

به گزارش پایگاه خبری ساینس دیلی، این امولسیون ها شباهت زیادی به مخلوط روغن و سرکه درون سس سالاد دارند که هنگام تکان دادن ظرف حاوی آن، درون یکدیگر معلق می شوند. البته ذرات معلق درون نانوامولسیون ها بسیار کوچک تر هستند.

ابعاد بسیار کوچک قطرات معلق در این نانوامولسیون موجب پایداری آن برای مدتی بیش از یک سال می گردد. محققان به منظور نشان دادن قابلیت های این نانوامولیسون توانستند مولکول های ایبوپروفن را به درون نانوامولسیون وارد نمایند.

همچنین محققان توانستند روش جدیدی را برای تبدیل سریع نانوامولسیون به یک ژل در دمای بدن (37 درجه سانتیگراد) بیابند که برای فراوری موادی با قابلیت دارورسانی به وسیله پوست و تزریق کاربرد دارد.

نانوامولسیون ها که حاوی قطراتی با قطر کمتر از 200 نانومتر هستند، به دلیل پایداری بالا و نسبت بالاتر سطح به حجم که در ترکیباتی مانند داروها یا کرم های ضدآفتاب، امکان انتقال بار بیشتری از مواد فعال را فراهم می نماید، مطلوبیت دارند.

محققان دریافتند با تغییر اندازه قطرات امولسیون و میزان تمرکز و ساختار پلیمرهای موسوم به Pluronics که به امولسیون اضافه کردند، می توان خصوصیات ژل به دست آمده از جمله دمای تبدیل امولسیون به ژل و میزان کش سانی آن را کنترل کرد.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Communications منتشر شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دانشمندان پیروز به دارو رسانی به وسیله پوست شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دانشمندان پیروز به دارو رسانی به وسیله پوست شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید