تمام تقابل های پرسپولیس و سپاهان در جام حذفی

تیم های سپاهان و پرسپولیس تاکنون 8 بار در جام حذفی به مصاف هم رفته اند که از این تعداد، 2 برد سهم سرخ های تهران و یک برد هم از آن زردهای اصفهان بوده و 5 بازی به تساوی کشیده شده است.

تمام تقابل های پرسپولیس و سپاهان در جام حذفی

به گزارش خبرنگاران، چند سال است که وقتی قرار است پرسپولیس و سپاهان به مصاف هم بروند، از چند روز قبل از بازی، حواشی خاص آن هم شروع می شود. این روزها دیگر این دیدار یک مسابقه معمولی نیست و به ال کلاسیکوی ایران معروف شده است.

8 دیدار دو تیم در جریان جام حذفی برگزار گردیده است که آمار آن به توضیح زیر است:

نخستین تقابل دو تیم در جام حذفی مربوط به 8 خرداد سال 78 است. در آن دیدار که 2 بر 2 مساوی شد، علی رضا امامی فر و اسماعیل حلالی برای پرسپولیس و مجید بصیرت و عبدالله ویسی برای سپاهان گلزنی کردند.

ششم تیر سال 78 دومین مصاف سپاهان و پرسپولیس در جام حذفی برگزار گردید. در آن دیدار، سرخپوشان تهرانی با تک گل ادموند بزیک برنده از زمین خارج شدند.

سومین مصاف دو تیم در جام حذفی به 22 شهریور 85 برمی شود. در آن دیدار، پرسپولیسی ها ابتدا با گل علیرضا واحدی نیکبخت از سپاهان پیش افتادند اما در ادامه حمید شفیعی گل تساوی را برای تیمش به ثمر رساند تا همه چیز به بازی برگشت کشیده شود.

31 شهریور 85 چهارمین مصاف پرسپولیس و سپاهان در جام حذفی بود. آن دیدار هم با گل های ابراهیم اسدی و حمید شفیعی با تساوی یک بر یک به سرانجام رسید اما در ضربات پنالتی، سپاهان 4 بر 2 به رجحان رسید.

مصاف بعدی دو تیم در جام حذفی در تاریخ 11 خرداد 86 بود. در این دیدار پرسپولیس با گل فرزاد آشوبی در دقیقه 64 از حریف خود پیش افتاد اما در ادامه زردپوشان سپاهان توسط هادی عقیلی 86 به گل رسید تا بازی به وقت اضافه کشیده شود. در ادامه محمود کریمی در دقایق 108، 111 و 117 هت تریک کرد تا سپاهان برنده بازی باشد.

20 اردیبهشت 88 یکی دیگر از ال کلاسیکوهای ایران در جام حذفی برگزار گردید. این دیدار را پرسپولیس با گل مازیار زارع پیروز از زمین خارج شد.

دیدار بعدی دو تیم در جام حذفی، مربوط به تاریخ 8 خرداد 1390 است. این دیدار هم با تساوی بدون گل به اتمام رسید اما این بار پرسپولیسی ها برنده ضیافت پنالتی ها بودند.

بازی بعدی دو تیم در جام حذفی 15 اردیبهشت 92 برگزار گردید. در این بازی انصاری فرد و محمد نوری برای پرسپولیس و سوکای و غلامی برای سپاهان گلزنی کردند تا در سرانجام 90 دقیقه، دو تیم به تساوی برسند و در ضیافت پنالتی ها زردپوشان سپاهان برنده زمین باشند.

در این برد و باخت ها، نتایجی رقم خورده که هیچ گاه از یاد طرفداران این دو تیم نمی رود. شاید اگر از هر طرفدار پرسپولیس بپرسید، شیرین ترین پیروزی برابر سپاهان مربوط به کدام بازی است، بدون تأمل پیروزی 2 بر 1 در آخرین دیدار لیگ برتر در سال 87 را به یاد بیاورد؛ بازی ای که در آن، سپهر حیدری در دقیقه 97 گل دوم پرسپولیس را زد تا افشین قطبی و شاگردانش، با حضور 100 هزار طرفدار جشن قهرمانی بگیرند.

چند سال بعد از آن دیدار تاریخی، باز هم پرسپولیس و سپاهان در سال 92 در جریان دیداری حساس به مصاف هم رفتند اما این بار فینال جام حذفی، بهانه ای بود تا جدال حساسی را ببینیم. این دیدار در نهایت با تساوی 2 بر 2 به سرانجام رسید اما سپاهانی ها در ضربات پنالتی به رجحان رسیدند و جام قهرمانی را بالای سر بردند.

چند ماه پس از آن دیدار، زمانی که دو تیم در استادیوم فولادشهر اصفهان به مصاف هم رفته بودند، اخراج عجیب میثم حسینی توسط محسن قهرمانی، با اعتراض شدید علی دایی همراه شد و داستان معروف کارت به کارت در فوتبال ایران کلید خورد.

سرباز احمدی معروف ترین مصدوم جدال های پرسپولیس و سپاهان است؛ سربازی که در فاصله 20 روز تا سرانجام خدمتش، بر اثر برخورد مواد منفجره چشم خود را از دست داد.

ال کلاسیکوی ایران، همواره حواشی خاصی را به همراه دارد. دیداری که خیلی از فوتبال دوستان را به استادیوم یا پای تلویزیون می کشاند، حالا درگیر حاشیه هایی شده که بیشتر شبیه یک جنگ است. در آخرین دیدار دو تیم در استادیوم آزادی، درگیری میان طرفداران منجر به مصدومیت چند نفر شد و در انتهای بازی هم خیلی از سپاهانی ها پرسپولیسی ها را تهدید کردند که به اصفهان نروند. با این حال طی روزهای اخیر صحبت های زیادی از سوی مدیران دو باشگاه مطرح شد تا فضا آرام تر شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تمام تقابل های پرسپولیس و سپاهان در جام حذفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام تقابل های پرسپولیس و سپاهان در جام حذفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید