تصاویر پایتختی که میراث جهانی است ، صد سال استقلال لیتوانی

به گزارش وبلاگ وردپرسی، ویلنیوس، پایتخت کشور لیتوانی بین روزهای 9 تا 18 فوریه میزبان جشن های صدمین سالگرد استقلال این کشور است؛ شهری در سال 2017 توانست حدود 98هزار گردشگر خارجی را جذب کند.

تصاویر پایتختی که میراث جهانی است ، صد سال استقلال لیتوانی

وبلاگ وردپرسی : لیتوانی بزرگ ترین کشور از کشورهای حوزه دریای بالتیک است که با کشورهای لاتویا، روسیه سفید، لهستان و دریای زیبای بالتیک احاطه شده است.

قانون استقلال لیتوانی از روسیه و آلمان در 16 فوریه 1918 به امضا رسید. به همین مناسب بین روزهای 9 تا 18 فوریه در بافت تاریخی شهر ویلنیوس جشن های صدمین سال استقلال این کشور برگزار می گردد. لیتوانی با رشد 10 درصدی سالانه در بخش گردشگری روبرو است و وزارت گردشگری این کشور طی روزهای برگزاری جشن های استقلال، صدها رویداد فرهنگی، نمایشگاه و برنامه های ویژه در بافت تاریخی پایتخت و بافت تاریخی کاوناس، دومین شهر بزرگ لیتوانی که به پاریس کوچک شهرت دارد پیش بینی شده است.

بافت تاریخی شهر ویلنیوس از بافت های تاریخی بسیار مهم شهرهای شرق اروپا است و به همین علت از سال 1994 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و امروزه، به عنوان یکی از قطب های گردشگری اروپا شناخته می گردد. به طوری که، براساس آمارهای مرکز اطلاعات گردشگری در سال 2017 درمجموع 113هزارو818 گردشگر از این شهر بازدید کردند که از این میان، 97هزارو72 نفر گردشگر بین المللی و 16هزارو746 نفر گردشگر داخلی بودند. بیشترین گردشگران خارجی این شهر به ترتیب از کشورهای آلمان، روسیه، لهستان، اسپانیا، فرانسه، انگلستان، روسیه سفید، ایتالیا، آمریکا و فنلاند بودند.

منبع: چمدان

به "تصاویر پایتختی که میراث جهانی است ، صد سال استقلال لیتوانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر پایتختی که میراث جهانی است ، صد سال استقلال لیتوانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید