ترامپ فرمان اعمال تحریم های جدید علیه روسیه را صادر کرد

ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به بهانه پرونده اسکریپال با امضای فرمانی اجرایی مجوز اعمال تحریمهای جدید علیه روسیه را صادر کرد.

ترامپ فرمان اعمال تحریم های جدید علیه روسیه را صادر کرد

نیویورک تایمز گزارش داد: دومین دور از تحریم های آمریکا علیه روسیه به بهانه پرونده اسکریپال وضع شد. دور نخست این تحریم ها در اوت 2018 (مرداد 1397) با استناد به قانون نابودی جنگ افزارها و تسلیحات بیولوژیکی و شیمیایی 1991 اعمال شده بود. واشنگتن مدعی است مسکو مفاد این قانون را نقض نموده است.

روسیه از نظر تعداد بسته های تحریمی آمریکا و اروپا که از مرز 70 بسته تحریمی فراتر رفته است شاید در سطح جهانی رکورد دار باشد.

این وضعیت نشانگر اهمیت فراوان جلوگیری از توسعه طلبی روسیه برای استراتژیست های کاخ سفید است و واشنگتن برای این منظور به هر بهانه و مناسبتی متوسل می گردد.

روس ها همیشه تحریم های آمریکا را بی اثر می دانند و معتقدند که این اقدامات هیچ سودی برای آمریکا ندارد و تنها روابط دو ابرقدرت را خراب می نماید که می توانند با یاری یکدیگر ثبات و آرامش در نظام بین المللی را تضمین نمایند.

سرگئی اسکریپال و دخترش یولیا روز چهارم ماه مارس سال 2018 (13 اسفند ماه 96چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری در روسیه) در سالزبری انگلیس مسموم شدند و دولت انگلیس در کمتر از 24 ساعت، روسیه را به دخالت در این حادثه متهم کرد.

انگلیس پیروز شد سران حدود 30 کشور غربی عمدتا عضو ناتو را مجاب نمایند که حدود 150 دیپلمات روس را در حمایت از لندن از کشورشان اخراج نمایند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ فرمان اعمال تحریم های جدید علیه روسیه را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ فرمان اعمال تحریم های جدید علیه روسیه را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید