برلین از تحقیق درباره دلیل مرگ مرسی حمایت کرد

وزیر خارجه آلمان خواهان شفاف سازی سریع درخصوص علت درگذشت رئیس جمهور سابق مصر شد.

برلین از تحقیق درباره دلیل مرگ مرسی حمایت کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه واکنش های جهانی به درگذشت محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر، وزیر خارجه آلمان نیز چهارشنبه شب به وقت تهران واکنش نشان داد و معین علت درگذشت محمد مرسی را خواهان شد.

به نوشته وبگاه ایی ایچ ِای، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در این زمینه گفت که برلین از روشن شدن سریع و کامل علت درگذشت مرسی حمایت می نماید.

محمد مرسی روز دوشنبه هنگام جلسه محاکمه اش فوت کرد. تلویزیون دولتی مصر ضمن اعلام خبر فوت مُرسی 68 ساله گفت که رئیس جمهور سابق هنگام جلسه محاکمه اش در مورد پرونده جاسوسی، بیهوش شد و پس از آن فوت کرد. او پنجمین رئیس جمهور مصر بود که در سال 2013 و در اقدامی که طرفدارانش آن را کودتا می خوانند، توسط عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور کنونی مصر برکنار و روانه زندان شد.

بعضی مقام های جهانی از جمله رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه خواهان محاکمه عاملان مرگ او در دادگاه های بین المللی شده اند. (جزئیات بیشتر)

دفتر حقوق بشر سازمان ملل نیز در پی مرگ مشکوک رئیس جمهور سابق مصر، گفت که باید تحقیقات مستقلی در این زمینه صورت بگیرد.

این در حالی است که وزارت خارجه مصر اظهارات سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل درباره مرگ محمد مُرسی را محکوم کرد و آن را تلاشی برای سیاسی کردن مرگ رئیس جمهور سابق برشمرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "برلین از تحقیق درباره دلیل مرگ مرسی حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلین از تحقیق درباره دلیل مرگ مرسی حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید