اجرای طرح های هادی و گردشگری روستای شوکت آباد خراسان جنوبی آنالیز شد

جلسه آنالیز مسائل اجرای طرح هادی و طرح گردشگری روستای شوکت آباد، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری شنبه 5 آبان برگزار گردید.

اجرای طرح های هادی و گردشگری روستای شوکت آباد خراسان جنوبی آنالیز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، سیدمجتبی علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، در این جلسه بر اجرای دقیق مصوبات کارگروه گردشگری استان تاکید نمود.

او اضافه نمود: با وجود فرصت های رنگارنگ سرمایه گذاری در کشور و انتخاب خراسان جنوبی جهت سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران؛ حمایت و تسهیل کار آنان در بخش های مختلف باید مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد و تعلل بدون دلیل در این فرآیند، به هیچ وجه مورد قبول نیست.

او اضافه نمود: در اجرای طرح های گردشگری، اخذ هرگونه دریافت و پرداخت می بایست تابع ضوابط و مقررات و بر مبنای مستندات انجام گیرد و دریافت هر گونه عوارض خارج از مصوبات شورای گردشگری غیر قانونی بوده و کوتاهی در صدور پروانه ساخت به دلایل غیرمستند و خارج از قوانین و مقررات پذیرفتنی نیست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، بر اطلاع رسانی شفاف در مورد روند صدور و یا عدم صدور پروانه به سرمایه گذار تاکید و خاطر نشان ساخت: در صورت عدم صدور پروانه، می بایست مستندات عدم انجام کار به سرمایه گذار ارائه گردد.

علوی مقدم، اضافه نمود: بر اساس قوانین موجود، فضاهای گردشگری احتیاج به تغییر کاربری ندارند و اگر وارد فرآیند اخذ مجوز شوند، کاری از پیش نخواهد رفت و مسئولین مربوطه در گردشگری استان باید مصوبات و اطلاعات و مقررات مرتبط با حوزه گردشگری را در اختیار سایر دستگاه ها قرار دهند.

او، با تاکید بر وقف به عنوان صدقه جاریه گفت: احترام به حقوق وقف یعنی اینکه حقوقش کامل و بر اساس مستندات اداره کل اوقاف پرداخت گردد و در مقابل اداره کل اوقاف نیز بر اساس مصوبات قانونی شورای روستا و دهیاری به شرط آنکه مراحل قانونی خود را طی نموده باشد عمل کند.

علوی مقدم، بر سرعت عمل در پیگیری امور مردم تاکید نمود و اضافه نمود: اگر کارهای مردم به هر نحوی دیرتر صورت پذیرد، فردای قیامت مسئول خواهیم بود و باید جوابگوی حقوق از دست رفته آنان باشیم.

منبع: میراث آریا

به "اجرای طرح های هادی و گردشگری روستای شوکت آباد خراسان جنوبی آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح های هادی و گردشگری روستای شوکت آباد خراسان جنوبی آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید