شروع فروش بزرگترین هواپیمای دنیا

فروش بزرگترین هواپیمای دنیا با دو بدنه با قیمت 400 میلیون دلار شروع شد. هواپیمای یادشده استراتولنچ نام دارد و اخیرا چندین پرواز آزمایشی را پشت سر گذارده است.

شروع فروش بزرگترین هواپیمای دنیا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، فروش بزرگترین هواپیمای دنیا با دو بدنه با قیمت 400 میلیون دلار شروع شد. هواپیمای یادشده استراتولنچ نام دارد و اخیرا چندین پرواز آزمایشی را پشت سر گذارده است. شرکت Stratolaunch Systems که توسط پل آلن یکی از موسسان شرکت مایکروسافت در سال 2011 تاسیس شده کار فروش این هواپیما را شروع نموده است. البته خود پل آلن در سال 2018 درگذشت و آن قدر زنده نماند تا تکمیل این هواپیمای منحصر به فرد را شاهد باشد.

این هواپیما دارای شش موتور، 28 چرخ و بالی به درازای 117 متر است که بیشتر از درازی یک زمین فوتبال است. این هواپیما در آخرین پرواز ازمایشی دو ساعت در آسمان پرواز کرد. وزن هواپیمای یادشده به حدود 227 کیلوگرم می رسد.

هواپیمای یادشده یک هواپیمای ساده مسافربری نیست و قرار است از آن برای تسهیل دسترسی به فضا آماده گردد. هواپیمای مذکور می تواند تا ارتفاع 35 هزار پا از سطح دریا یعنی بیش از ده کیلومتر پرواز کند. انتظار می رود بعضی شرکت های فضایی خصوصی مانند Virgin Galactic و Virgin Orbit برای خرید این هواپیما اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شروع فروش بزرگترین هواپیمای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فروش بزرگترین هواپیمای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید